Blog

Polecamy najlepsze rękawice robocze

Rękawice robocze czy może raczej rękawice ochronne to bardzo ważny element wyposażenia pracowników w odzież roboczą. Dłonie są bowiem bardzo narażone na zmarznięcie, skaleczenie, a nawet poważne, trwałe uszkodzenie. Wykonywanie naprawdę wielu zawodów wymaga skutecznej ochrony dłoni, dlatego też oferta SANTI jest bardzo bogata w najróżniejsze modele. Proponujemy m.in.: rękawice spawalnicze, rękawice ocieplane, rękawice skórzane, rękawice powlekane (gumą, nitrylem, lateksem), rękawice gumowe i z tworzyw, rękawice kombinowane i wiele, wiele więcej. W tym artykule wskażemy najciekawsze, najlepsze, cieszące się największą popularnością rękawice ochronne. Po więcej informacji zapraszamy do sklepu internetowego.

 

Robocze rękawice skórzane

Absolutnym hitem w ofercie rękawic skórzanych są taktyczne rękawiczki WX ORION Flight Coyote, noszone przez wiele służb mundurowych na świecie. Zaprojektowane i uszyte w taki sposób, by chronić przed uderzeniami i przetarciami, a jednocześnie zapewniać swobodny ruch. Wnętrze z owczej skóry ma wpływ na dobry przepływ powietrza, natomiast na wierzchu jest mieszanka nomexu z kevlarem, dzięki czemu rękawice są odporne na ogień i przecięcia. Jeśli jednak rękawice są potrzebne np. do prac budowlanych, polecamy 07204 SOFT GRIP, które pokryto skórą syntetyczną i silikonem. Są dodatkowo wypełnione w okolicach nadgarstków neoprenem, który przeciwdziała uderzeniom. Co w sytuacjach, kiedy potrzebne są rękawice do tzw. „suchego uchwytu”? Na taką okoliczność w SANTI można kupić 07206 ISSA SHOCK, wykonane ze skóry syntetycznej, a charakteryzujące się antypoślizgowym, sportowym uchwytem.

Specjalistyczne rękawice spawalnicze

We wszystkich miejscach, gdzie występuje ryzyko iskrzenia, należy odpowiednio zabezpieczyć pracowników, aby nie parzyli sobie dłoni podczas wykonywania obowiązków. Dobrym rozwiązaniem jest zakup ochronnych, 35-centymetrowych rękawic RSPBCINDIANEX, które są w całości uszyte z jednego kawałka dwoinowej skóry bydlęcej. Ich mocną stroną jest to, że mają bardzo wysoką odporność na przecieranie, chronią przed iskrami, a komfort noszenia zapewnia wszyta wewnątrz podszewka. Podobne parametry mają rękawice WELDOGER, które dodatkowo zszywane są odpornymi na wysokie temperatury i na ogień nićmi z kevlaru.

 

Rękawice ocieplane na chłodne dni

Wiele osób musi pracować na zewnątrz bez względu na pogodę i właśnie w takich przypadkach należy wybrać rękawice, które realnie grzeją dłonie. Polecamy uwadze RMC-FORNAX – rękawice wykonane z jednego kawałka miękkiej, koziej skóry, co zwiększa ich wytrzymałość. Na wierzchu posiadają paski odblaskowe, a w nadgarstkach regulujące szerokość mankietu rzepy. Ich najmocniejszą stroną jest jednak podszewka ocieplona tkaniną THINSULATE C40, bowiem właśnie ona gwarantuje doskonałą izolację od niskich temperatur. Równie atrakcyjne modele to rękawice RLCS+WINTER czy RBLUME – idealne na zimę, a wybierane dla mechaników, pracowników budowlanych i w przemyśle ciężkim.