Blog

Odzież ostrzegawcza – bezpieczeństwo w pracy!

Odpowiednia widoczność Twoich pracowników

Odzież robocza – ostrzegawcza jest potrzebna zawsze, kiedy czynności zawodowe są wykonywane w niebezpiecznych miejscach na zewnątrz budynków. Może to być na przykład ruchliwa ulica, ale też słabo oświetlone place – czyli wszędzie, gdzie mogłoby dojść do nieszczęśliwego wypadku. W takich sytuacjach należy zaopatrzyć pracowników w odblaskowe ubrania robocze, takie jak: bluzy, spodnie/ ogrodniczki, kombinezony jednoczęściowe, kamizelki/ bezrękawniki, polary/ bluzy, koszulki czy kurtki. Odzież ostrzegawcza SANTI dla pracowników zapobiega sytuacjom zagrożenia zdrowia i życia ludzi. Jest to zatem najważniejsza inwestycja!

 

Kamizelki – chronią przed nieszczęśliwym wypadkiem

Najpopularniejszym rozwiązaniem w kwestii odzieży ostrzegawczej są kamizelki i bezrękawniki odblaskowe. Taka odzież ochronna wymaga niewielkich inwestycji, a dobrym na to  przykładem jest kamizelka AV 01210N, dostępna w pomarańczowym lub żółtym kolorze fluorescencyjnym. W SANTI są jednak dostępne także znacznie lepsze, bardziej funkcjonalne kamizelki odblaskowe. Jedną z nich jest AllroundWork, EN 20471/1, która jest bardzo ceniona przez pracowników, ponieważ jest wielofunkcyjna, ergonomiczna i posiada liczne kieszenie na narzędzia.

Ciepłe polary odblaskowe SANTI

Odblaskowe bluzy robocze są dobrym rozwiązaniem, kiedy zależy nam, aby pracownicy byli dobrze widoczni, a jednocześnie nosili coś cieplejszego. Ogromną popularnością cieszy się SNICKERS Polar odblaskowy z kapturem 8043 wykonany z szybkoschnącego mikro-polaru. Swoją rolę dobrze spełnia także AllroundWork z kapturem, EN 20471/2/3, polar z praktyczną kieszenią na piersi, na przykład na identyfikator. Te i wszystkie pozostałe modele są uszyte z materiału, który sprawia, że noszące je osoby są znacznie bezpieczniejsze, pracując w pobliżu drogi.

Robocze spodnie odblaskowe

Pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki w niebezpiecznym miejscu, powinni otrzymać od pracodawcy również odblaskowe spodnie. Takie dodatkowe zabezpieczenie z licznymi taśmami odblaskowymi sprawia, że są jeszcze bardziej widoczni dla innych. W SANTI dysponujemy wieloma modelami w pomarańczowym lub żółtym kolorze. Na dużą uwagę zasługują 6230 Spodnie Odblaskowe AllroundWork z workami kieszeniowymi. Ich krój oraz zastosowany materiał sprawiają, że są bardzo trwałe i wygodne w noszeniu. Zostały uszyte tak, by zwiększać efektywność pracy dzięki ochronie na kolanach, wbudowanej wentylacji oraz elastycznemu klinowi w kroku. Zimą z kolei  dobrze jest pomyśleć o spodniach odblaskowych – ocieplanych, takich jak 6639 Spodnie Odblaskowe Ocieplane AllroundWork+, 37.5®. Zachowują jednocześnie ciepło i skuteczną wentylację, a dla ułatwienia pracy, są wyposażone w liczne, praktyczne kieszenie. To znakomita ochrona dla pracowników na chłodniejsze dni.