Bez kategorii

Ochrona oczu i twarzy pracowników

Okulary, gogle, osłony

 

Ochrona oczu, a nawet całej twarzy dotyczy naprawdę wielu branż, choć najpopularniejszym skojarzeniem jest najpewniej spawacz i jego dość charakterystyczne gogle. Tymczasem oczy należy zasłaniać specjalnymi okularami podczas licznych prac ręcznych i maszynowych, jak choćby obróbka tworzyw sztucznych, minerałów czy drewna. Nawet dentyści powinni zasłaniać oczy przy niektórych czynnościach. W SANTI jesteśmy przygotowani, aby sprostać wymaganiom każdego zawodu, oferując bogatą ofertę okularów, gogli i osłon na twarz. Przy wyborze radzimy kierować się specyfiką branży, a także takimi parametrami, jak odporność na zarysowania i parowanie, filtry ochronne czy redukcja odblasków.

 

Gogle ochronne

Zacznijmy zatem od wspomnianego spawacza i sprzętu, który ma chronić oczy i część twarzy przed szkodliwym promieniowaniem i zgorzeliną podczas spawania. Polecamy gogle ochronne GOG-RECTANGLE z regulowanym paskiem oraz prostokątną, wymienialną szybką o pierwszej klasie optycznej. A jeśli ktoś woli szybki okrągłe – polecamy model GOG-CIRCLE, który poza tym ma takie same parametry. Z kolei w sytuacji, kiedy potrzebna jest tylko ochrona oczu (bez twarzy), warto zakupić gogle ochronne GOG-CRISMA, które są wygodne, dopasowane i lżejsze od wcześniej wymienionych.

 

Okulary dla pracowników

Wszędzie, gdzie mogą pojawić się odpryski, pracownicy powinni nosić przynajmniej najprostsze okulary ochronne, jak choćby MCR-CHECKLITE. Zapewniają szczelną ochronę, ponieważ mają szerokie łączenia ramion i szkieł. Uniwersalny kształt powoduje, że pasują właściwie dla każdego, a specjalna powłoka chroni przed zarysowaniem. Jednak do całodziennej ochrony oczu polecamy modele, które mają więcej korzystnych dla pracowników właściwości. Przykładem mogą być okulary ochronne Carhartt Toccoa Safety Glasses. Są odporne na uderzenia i zarysowania, ale posiadają też powłokę anti-fog, która przeciwdziała parowaniu soczewek. Praktycznym rozwiązaniem jest także elastyczny pasek oraz 99% ochrona przed promieniowaniem UV-A i UV-B. Zapraszamy do sprawdzenia również takich modeli, jak VALOR POLARIZED CRISMON Mirror Lens, które są prawdziwymi liderami kompletnej ochrony oczu na bardzo zaawansowanym poziomie.

 

Osłony na twarz

Odpryski to jedna kwestia, ale równie niebezpieczne są rozbryzgi cieczy, dlatego warto wyposażyć pracowników w osłony na twarz. Klasycznym modelem jest OTY z przeciwodpryskową szybką z poliwęglanu i nagłowiem, które można dopasować do obwodu głowy. Osłona ma także zawiasy,  dzięki którym można wygodnie dopasować ułożenie szybki. Z kolei osłona OTN ma dodatkowo podbródek z tworzywa ABS. Natomiast całkowite zakrycie twarzy zapewnia osłona OTW.