Bez kategorii

Obuwie profilaktyczne dla pracowników

Lekkie buty do ciężkiej pracy

Obuwie profilaktyczne być może kojarzy się głównie z zagadnieniami ortopedycznymi, a tymczasem doskonale sprawdza się jako buty do pracy, wymagającej stania lub chodzenia przez wiele godzin. Takie obuwie najchętniej kupują pracownicy zatrudnieni w branży gastronomicznej, medycznej, przemyśle spożywczym i do wykonywania prac porządkowych. Buty profilaktyczne mają z reguły antypoślizgowe, absorbujące drgania podeszwy, są lekkie, bardzo wygodne i są wykonane z doskonałej jakości materiału. W SANTI oferujemy modele dla kobiet i dla mężczyzn.

 

Damskie obuwie profilaktyczne

W ciężkiej pracy najważniejszy jest oczywiście komfort, ale kobiety z reguły lubią też dobrze się prezentować. Aby pogodzić obie potrzeby, warto kupić lekkie klapki FLAKE SB EA SRC, idealne np. do przemysłu spożywczego. Wyposażone są w kompozytowy podnosek, antypoślizgową podeszwę i tekstylną,  antyprzebiciową wkładkę, a przy okazji mają neutralny, dość schludny wygląd. Jeśli są jednak potrzebne buty skórzane, proponujemy klapki wz. 033, dostępne w różnych kolorach lub białe. Te damskie buty są uszyte ze skóry bydlęcej, dodatkowo pokrytej membraną, która uławia czyszczenie i dezynfekowanie. Buty mają zamkniętą, wentylowaną cholewkę, przekładany na piętę pasek oraz ortopedyczny profil wewnętrzny. Wybierają je najczęściej pracownice służby zdrowia oraz przedstawicielki przemysłu spożywczego i sektora handlowego. Z kolei jeśli ktoś woli bardziej przewiewne obuwie profilaktyczne, to proponujemy damskie klapki wz.034P o bardzo podobnych właściwościach.

 

Męskie obuwie profilaktyczne

Mężczyźni bardzo często wybierają buty czarne, dlatego polecamy im klapek wz.055, który można kupić również w kolorze brązowym lub klasycznie białym. Są to atestowane buty profilaktyczne przeznaczone do pracy w handlu, przemyśle spożywczym i branży medycznej. Klapki zostały uszyte z naturalnej skóry, która jest także na wyściółce. Perforowana cholewka ułatwia wentylację, natomiast spód podeszwy ma urzeźbienie, które działa przeciwpoślizgowo. W SANTI mamy również odpowiednik modelu FLAKE SB EA SRC, w rozmiarach dla mężczyzn (do 47) oraz czarne, brązowe i białe klapki wz.054. Są to buty mocno odkryte, tylko z dwoma, szerokimi paskami, które można regulować w zależności od wysokości podbicia. Uszyte z łatwiej do dezynfekcji skóry, na poprawiającym komfort chodzenia, 3,5 cm. obcasie, wyprofilowanym w antypoślizgowej podeszwie.

 

Wkładki do butów

Osobom, które mają już inne obuwie robocze, polecamy specjalistyczne wkładki do butów: THERMO z czystej wełny, anatomiczne wkładki COMFORT z naturalnej skóry lub odprowadzające pot wkładki do butów DAILY.