Bez kategorii

Nakolanniki – w trosce o kolana pracowników

Najlepsze ochraniacze w SANTI

 

Istnieje wiele zawodów, których wykonywanie jest bezpośrednio, a często nierozerwalnie związane z długotrwałym klęczeniem. Pozycja jest wyjątkowo niewygodna i może prowadzić do stopniowego rozwijania się chorób i zwyrodnień kolan oraz kręgosłupa. Dodatkowo przy niektórych czynnościach może dojść do nagłego uszkodzenia kości i stawów. Aby tak się nie stało, pracodawcy wyposażają pracowników w profesjonalne nakolanniki, których wybór powinien być podyktowany bezpieczeństwem i komfortem pracy, a także czasem, jaki pracownicy spędzają na kolanach. W SANTI posiadamy ochraniacze na kolana adekwatne do pracy krótkotrwałej, jak i wielogodzinnej. Różnią się miękkością, materiałem i wieloma właściwościami.

 

Nakolanniki dla osób, które klęczą rzadko

Jeśli pracownicy sporadycznie wykonują zadania, klęcząc na płaskich powierzchniach wewnątrz budynku, można zakupić dla nich model 9111 nakolanniki Service. Ochraniacze są atestowane, lekkie, miękkie i elastyczne w ruchu, dopasowując się do kolan w pozycji klęczącej. Mają też wysokie krawędzie, dzięki czemu dobrze trzymają się na swoim miejscu. To przyzwoite rozwiązanie dla takich osób, jak serwisanci czy malarze.  Inną alternatywną dla tej grupy pracowników są piankowe nakolanniki DW800789 DUNDERDON KP1, dostępne w uniwersalnym rozmiarze. Dobrze izolują od powierzchni płaskich oraz podłóg nierównych, ale zaleca się ich używanie wewnątrz budynków.

 

Nakolanniki do częstej pracy na kolanach

Wykonywanie wielu prac jest ściśle związane z częstą pracą na kolanach i wówczas warto zainwestować w certyfikowane  nakolanniki rzemieślnicze 9110. Pasują do spodni Snickers Workwear z systemem pozycjonowania KneeGuard™ i charakteryzują się wygodą tak w pozycji klęczącej, jak w ruchu, dzięki czemu nie trzeba ich zdejmować. Są bardzo wytrzymale na zewnątrz, natomiast od strony kolana są miękkie, chroniąc przed bólem od nacisku. Do tych samych spodni pasują także 9112 nakolanniki D3O Lite™. Zostały wykonane z innowacyjnego materiału, który gwarantuje wentylację, amortyzację i skuteczną ochronę dla kolan pracowników. Co ważne, te ochraniacze dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając komfort pracy.

 

Nakolanniki do wielogodzinnej pracy klęczącej

Pozycja klęcząca jest niewątpliwie bardzo męcząca i uciążliwa, dlatego naprawdę warto wspomóc swoich pracowników, dając im 9119 nakolanniki do prac podłogowych D3O® Lite™.  Zaprojektowane w taki sposób, by można było w nich dłużej pracować, bez obaw o bezpieczeństwo. Trzymają się stabilnie wokół kolan, a ergonomiczny kształt jest tu formowany wtryskowo z dodatkowymi kanalikami powietrznymi, co zapewnia ochronę, wentylację i wysoki komfort. I na koniec bardzo zachęcamy do zapoznania się z najwyższej jakości modelem – 9191 nakolanniki XTR D3O®. To ochraniacze odporne na uderzenia, wypełnione materiałem, który absorbuje wstrząsy, a przy tym są bardzo elastyczne. Zachowują swój kształt, dopasowując się jednocześnie do kolan, skutecznie je chroniąc. Ich zaletą jest także wytrzymałość, ponieważ służą ochroną dwukrotnie dłużej niż inne nakolanniki.