Blog

Najważniejsze cechy odzieży przeciwdeszczowej

Jak chronić się w pracy przed opadami

Ubrania przeciwdeszczowe mają rzecz jasna chronić przed opadami atmosferycznymi podczas wykonywania obowiązków służbowych. Ale nie można zapominać, że pracujący w nich ludzie muszą mieć komfort poruszania się, nie mogą się pocić, a odzież nie powinna przyklejać się do ciała. Piszemy dziś o tym, na jakie cechy odzieży przeciwdeszczowej zwrócić uwagę przed dokonaniem najwłaściwszego wyboru. W SANTI oferujemy kurtki oraz komplety przeciwdeszczowe w różnych kolorach, ale zawsze spełniające najważniejsze parametry.

 

Klejone szwy

Nie może być tak, że ubrania teoretycznie chronią przed deszczem, ale przepuszczają na szwach! Warto zwrócić na to uwagę i wybrać taki model, który ma fabrycznie klejone szwy. Dobrym przykładem, który obrazuje jak to wygląda w praktyce jest 8378 Zestaw przeciwdeszczowy, składający się z kurtki i spodni. To wysokiej jakości, wodoszczelny i wiatroodporny komplet z regulowanym kapturem i właśnie wodoszczelnymi szwami. Podobne rozwiązanie jest zastosowane w kurtce przeciwdeszczowej  8233, EN 471/3.

Materiał odblaskowy

Wspomniana kurtka przeciwdeszczowa EN 471/3 ma jeszcze jedną godną polecenia właściwość. Otóż jest uszyta z odblaskowego materiału, dzięki czemu pracujący w niej ludzie są bardzo dobrze widzialni nawet w strugach deszczu. To rzecz jasna skutecznie podnosi ich bezpieczeństwo. Bardzo podobną kurtkę można wybrać dla kobiet, kupując 1347 AllroundWork – damska, EN 20471/2/3.

 

Dobra wentylacja

Praca w deszczu nie należy do wymarzonych sytuacji, a zatem wypada zadbać, by pracownicy wykonywali ją w „oddychających” ubraniach roboczych. I taka jest na przykład kurtka z kompletu KURTKA I SPODNIE Poliester/PVC, która posiada specjalną wentylację na plecach. Zestaw jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych: zielony, niebieski, żółty, pomarańczowy i fluorescencyjny. O oddychalności przesądza także materiał, z jakiego są uszyte ubrania przeciwdeszczowe. Może to być choćby lekka tkanina poliamidowa (poliamid 130 g/m²), jak w kurtce i spodniach 8378.

 

Odzież wodoszczelna musi zapewniać też komfort poruszania się, a o tym decyduje tak materiał, jak i krój. Takie warunki spełnia ładna, funkcjonalna 8200 kurtka przeciwdeszczowa PU.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu internetowego SANTI, by poczytać o wszystkich parametrach opisywanych ubrań.