Blog

Najlepsza bluza dla szefa kuchni

Odzież gastronomiczna SANTI

Odzież robocza dla HoReCa to temat, wymagający sporej znajomości branży, bowiem praca w gastronomii jest trudna i obostrzona wieloma potrzebami. Wśród nich są takie, jak praktyczność zapinania bluz na zatrzaski lub stosowanie guzików wyjmowanych. Ale należy pamiętać również o wysokiej temperaturze, panującej z reguły na zapleczu kuchennym czy ogromnej podatności na najrozmaitsze zabrudzenia. Dziś przyjrzymy się niezwykle ważnej kwestii, jaką jest odzież gastronomiczna, a dokładniej  bluzy kucharskie dla szefów kuchni.

Praktyczne kieszonki

Każdy szef kuchni musi mieć zawsze przy sobie długopis, dlatego odzież robocza dla niego powinna posiadać odpowiednio zlokalizowane kieszenie. W dostępnej w naszym sklepie internetowym nowoczesnej bluzie CUMBRIA znajduje się ona na rękawie. Dzięki temu nie przeszkadza w pracy, a pozwala mieć coś do pisania zawsze pod ręką. Dla bardziej wymagających można zamówić bluzę kucharską Jacopo, która posiada dodatkową kieszeń na piersi.

 

Wstawki z materiału oddychającego

W kuchni panuje wysoka temperatura, a zespół kucharzy powinien pracować w maksymalnie komfortowych warunkach. Bluzy robocze SANTI posiadają zatem celowo przygotowane wstawki z materiału, który przepuszcza powietrze. Bluza kucharska Rodolfo posiada je na przykład z boku i dodatkowo dwa rozcięcia z tyłu. Dzięki temu szef kuchni może cieszyć się większym przepływem chłodniejszego powietrza.

 

Łatwość utrzymania czystości

Nie jest tajemnicą, że w gastronomii, zwłaszcza na zapleczu, dość łatwo dochodzi do zabrudzenia. Rzecz jasna ubrania robocze dla gastronomii są szyte z materiałów, które mniej chłoną brud i łatwo się spierają. Ale czasami to nie wystarczy… Dlatego w SANTI można kupić czarne bluzy kucharskie, jak choćby model Italia. Coraz więcej restauracji decyduje się na takie rozwiązanie.

 

Dobry wizerunek

Na koniec bardzo ważna kwestia, jaką jest dobry wizerunek. Szef kuchni często wychodzi na salę do gości, a więc powinien się dobrze prezentować. Do jednych z najmodniejszych należą ostatnio bluzy kucharskie z jeansu. Świetnie wyglądają i mocno się wyróżniają, zwłaszcza po naszyciu na nich logo lokalu. Sami zobaczcie polecaną przez Santi bluzę kucharską jeans Cristian.