Blog

Kaski i czapki robocze

Skuteczna ochrona głowy

Ochrona głowy przed urazem czy przemarznięciem jest niezwykle ważnym aspektem, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Wnikliwsza analiza jasno wykazuje, że na naprawdę wielu stanowiskach może dojść do niepożądanego zdarzenia. Urazy mechaniczne wywołują na przykład spadające przedmioty, wystające elementy, ale pojawiają się też przy nagłych podmuchach wiatru lub gdy zawodzą maszyny. Trzeba też pamiętać o odpryskach, porażeniach, zgnieceniach i wielu innych niebezpieczeństwach. W SANTI bierzemy to pod uwagę i oferujemy sprawdzone kaski i czapki dla pracowników.

 

Wytrzymałe kaski ochronne

W bogatej ofercie SANTI znajdują się kaski uniwersalne oraz tzw. prawdziwe perełki. Jedną z nich jest niewątpliwie kask Plasma HI VIZ żółty fluo, przeznaczony do ochrony przed urazami mechanicznymi podczas pracy na wysokości. Został zaprojektowany, by skutecznie chronić, dlatego zewnętrzna skorupa zrobiona jest z polipropylenu, a powłoka wewnętrzna z HD polistyrenu. Dla komfortu noszenia, tkanina szybko wysycha, odprowadza wilgoć, a kratki wentylacyjne blokują dostęp zanieczyszczeń. Ten oraz kask Plasma AQ mają parametry maksymalnie chroniące głowę pracowników i są godne polecenia. Przy wyborze warto zwrócić też uwagę na dostępny w kolorze żółtym lub pomarańczowym kask TEXTEL. Spełnia normę EN397, a dodatkowo ma certyfikat na odkształcenia boczne. To dobry wybór przy niskich temperaturach, do pracy na wysokości z udogodnieniami takimi, jak opcja precyzyjnej regulacji rozmiaru czy kompatybilność z ochronnikami słuchu.

 

Paski podbródkowe

Wyposażając zespół w kaski, można od razu zainwestować w komfort pracowników. W sklepie SANTI posiadamy m.in. pasek zapobiegający poceniu CENTURION, który jest powlekany frotte i pasuje do hełmów CENTURION, podobnie zresztą jak inny model paska podbródkowego –  S30E.

 

Czapki dla pracowników

Praca w miejscach, gdzie pracownicy są narażeni na niskie temperatury, wymaga ochrony głowy. W SANTI mamy bardzo bogaty wybór czapek dla pracowników, a jedną z nich jest 9093 WINDSTOPPER®. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale to naprawdę godny polecenia model, ponieważ został uszyty z dwuwarstwowego, oddychającego materiału WINDSTOPPER®, który chroni przed wiatrem i chłodem. Dla bezpieczeństwa posiada dodatkowo wstawki odblaskowe. Na chłodne dni sprawdzi się też bardzo dobrze bezszwowa 9052 kominiarka FlexiWork. Jest miękka, wyprofilowana do noszenia pod kaskiem i jednocześnie chroni szyję, kark i górną część pleców i klatki piersiowej.

Zobaczcie jeszcze ponad sto innych czapek, jakie można kupić stacjonarnie lub w sklepie internetowym.